Na oficjalnej konferencji prasowej Liga Futbolu Amerykańskiego zaprezentowała trofeum dla Mistrzów Polski, których poznamy już w najbliższą sobotę na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W Polish Bowl XIII wystąpią Panthers Wrocław i Lowlanders Białystok.

Tegoroczny Polish Bowl to już XIII finał, dzięki któremu wyłoniony zostanie najlepszy klub futbolu amerykańskiego w naszym kraju. Po raz pierwszy natomiast jest on rozgrywany pod egidą LFA. Do rywalizacji o mistrzowski tytuł w tym sezonie przystąpiło 12 drużyn podzielonych na trzy grupy. 48 meczów sezonu zasadniczego LFA1 i cztery starcia fazy play-off wyłoniły nam uczestników Polish Bowl XIII, którego zwycięzca wzniesie trofeum Mistrzów Polski.

– Tylko dwa dni do wielkiego finału. Znamy już uczestników Polish Bowl XIII, zostali nimi Lowlanders Białystok i Panthers Wrocław. Ceremonia rozpoczęcia wystartuje około godziny 18:15, wszystkich zapraszamy wcześniej by niczego nie przegapić. Będziemy mieli uroczystą paradę zawodników wszystkich dwunastu drużyn, które w tym roku walczyły o tytuł Mistrza Polski, zobaczymy pokazy cheerleaderek, wspólnie ze zwycięzcą ostatniej edycji “Idola” Mariuszem Dybą odśpiewamy Hymn Polski. Chcemy bowiem podkreślić patriotyczny charakter naszego wydarzenia, stąd też patronat “Niepodległej” – powiedział Marcin Wyszkowski, prezes Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Ambasadorami Polish Bowl XIII zostali Waldemar Kasta – głos KSW i wieloletni przyjaciel futbolu amerykańskiego, Maciej Zieliński – legenda koszykarskiego Śląska Wrocław i futbolowy mistrz Polski z 2007 roku w barwach The Crew oraz Deante Battle, Amerykanin od kilku lat związany z Wrocławiem, który jeszcze w ubiegłym roku świętował z Panthers Wrocław triumf w Toplidze. Diamentowym sponsorem Polish Bowl XIII został natomiast sklep internetowy NEO24.PL.

– Przez kilka lat mieszkałem w Stanach Zjednoczonych, dobrze wiemy jaką popularnością cieszy się tam futbol amerykański. To właśnie w Ameryce zaraziłem się tym sportem. W 2007 roku, kiedy miałem krótką przygodę na futbolowym boisku, były to dopiero jego początki w Polsce, wyglądało to zupełnie inaczej. Widzimy jaką drogę przeszedł futbol amerykański w naszym kraju. Jest coraz bardziej popularny, coraz prężniej się rozwija. Pozostaje tylko życzyć jeszcze więcej sukcesów i zaprosić na Polish Bowl XIII – z dumą mówił jeden z ambasadorów meczu o mistrzostwo Polski, Maciej Zieliński.

Głównym punktem konferencji prasowej było zaprezentowanie trofeum, które już w najbliższą sobotę trafi w ręce mistrza Polski – Puchar został wyprodukowany przez firmę Glasso. Jest to światowy producent nagród i statuetek. Mają doświadczenie w robieniu nagród między innymi dla Los Angeles Rams, Realu Madryt i Barcelony, więc są to wybitni fachowcy. Puchar wykonany jest ze stali, natomiast podstawa jest drewniana. Piłka przyjechała do nas specjalnie ze Stanów, jest metalizowana srebrem, myślę że to trofeum robi wrażenie – powiedział Osman Hózman-Mirza-Sulkiewicz, sekretarz Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Futbol to sport angażujący całe rodziny, dlatego przygotowana zostanie masa atrakcji nie tylko na Stadionie Olimpijskim, ale również dookoła niego, by 21 lipca okazał się prawdziwym polsko-amerykańskim świętem. Już o godzinie 15:00 rozpoczną się atrakcje wokół Stadionu Olimpijskiego – rodzinny piknik, festiwal foodtrucków, strefa małego kibica, gdzie najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w futbolu flagowym przy wsparciu Team Śląsk, stoiska z gadżetami LFA oraz grających w niej drużyn. W przerwie finału, niczym podczas amerykańskiego Super Bowl odbędzie się Half Time Show, podczas którego wystąpi Mariusz Dyba oraz Wild Cats Cheerleaders. Kibice mogą się także spodziewać wielu konkursów z wartościowymi nagrodami i pomeczowego pokazu fajerwerków.

Polish Bowl XIII – Finał Ligi Futbolu Amerykańskiego odbędzie się 21 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. O mistrzostwo Polski powalczą Panthers Wrocław i Lowlanders Białystok. Bilety w cenie od 15 do 35 złotych są dostępne w sprzedaży internetowej pod TYM LINKIEM.