Pierwsze koty za płoty. Panthers Wrocław – Lowlanders Białystok 37:13

Pierwszy mecz sezonu w Lidze Futbolu Amerykańskiego zagraliśmy we Wrocławiu z miejscowymi Panthers. W zimowej aurze musieliśmy uznać wyższość bardziej utytułowanego rywala, przegrywając 37: 13 (7:0, 2:7, 7:0, 21:6).

O ile po pierwszej połowie wynik nie wskazywał na to, że przegramy dość wysoko, to ostatnia kwarta przegrana 21:6 rozwiała wątpliwości, która z drużyn zasłużyła na wygraną. Punkty dla naszej drużyny zdobywali Ryan Kasdorf oraz Mikołaj Pawlaczyk, którzy zdobyli po przyłożeniu oraz Bartek Trubaj, który skutecznie podwyższył za 1 punkt po pierwszym touchdownie.

Na wielkie brawa zasłużyli organizatorzy, którzy usunęli tony śniegu, by mecz mógł się odbyć. W naszym zespole możemy pochwalić nowych zawodników. Marcin Kaim, Daniel Tarnawski i Zachary Blair skutecznie zatrzymywali atak Wrocławian. Co więcej, dzięki przechwytowi Marcina, dotarliśmy pod pole punktowe przeciwników, które na punkty zamienił Kasdorf. Na pochwały zasłużyli także nasi wychowankowie – Damian Wesołowski, Tomasz Zubrycki oraz Tomasz Żukowski.

– Pierwszy mecz to zawsze niewiadoma, ale możemy być pełni optymizmu przed kolejnymi spotkaniami. Wiemy, co musimy poprawić przed kolejnym ligowym spotkaniem z Seahawks Gdynia i tylko o tym teraz myślimy. Nowi zawodnicy powoli wchodzą do zespołu i zgrywają się z resztą zawodników, więc może być tylko lepiej. Jak to mówią, pierwsze koty za płoty. Mamy nadzieję, że zrewanżujemy się Panthers w meczu w Białymstoku 2 czerwca. Na koniec chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy przejechali przez całą Polskę, by nam kibicować – mówi prezes Lowlanders, Piotr Morko

– Mam nadzieję, że kontuzjowani gracze zespołu z Wrocławia, którzy wcześniej zakończyli mecz, szybko wrócą na boisko i pokażą nie raz dobry futbol w ich wykonaniu. Wiemy jako drużyna jakie to uczucie, ponieważ sami straciliśmy 2 zawodników w ubiegłym sezonie i nikomu tego nie życzę. W naszej drużynie tylko Mateusz Szczęk narzeka na uraz, ale wierzę, że wkrótce będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego – zakończył Piotr Morko


Skrót meczu Panthers Wrocław – Lowlanders Białystok 37: 13 (7:0, 2:7, 7:0, 21:6)

TOP5 akcji ofensywnych Lowlanders Białystok w meczu z Panthers Wrocław:

TOP5 akcji defensywnych Lowlanders Białystok w meczu z Panthers Wrocław

Autor: Lowlanders Białystok
Zdjęcia: RS (cała galeria dostępna tutaj)
Video:
 Box Videos