Premiera filmu: Beast from the East. Lowlanders Białystok

„Beast from the East” – nowy film o drużynie Lowlanders Białystok.

W październiku 2017 roku drużyna futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok, po prawie 10 latach, zmieniła władze. Po trzech latach zakończyła się także współpraca ze sponsorem tytularnym drużyny, firmą Primacol. Rozpoczął się nowy rozdział w historii „Ludzi z nizin” oparty na zbudowaniu nowej tożsamości.

Zespół od kilku lat jest w czołówce dyscypliny w Polsce. Trzy lata z rzędu drużyna dochodzi do półfinału rozgrywek ligowych, za każdym razem kończąc rywalizację na tym etapie. Aby pójść do przodu należy czasami się cofnąć, uporządkować wszystkie sprawy i z nowym duchem rozpocząć budowę nowego, lepszego, opartego na pasji – Lowlanders 2.0

Lowlanders 2.0 to przede wszystkim nowa liga, nowi zawodnicy, nowe wyzwania organizacyjne oraz co najważniejsze, budowa programu sportowego dla juniorów, którzy mają stanowić w przyszłości o sile zespołu.
Duet filmowców z Białegostoku Krzysztof Kiziewicz i Radovan Lee zaprosili samych najlepszych artystów i specjalistów do wyprodukowania filmu o tytule „Beast From The East” czyli „Podlaskie Łobuzy”. Stworzyli oni wielowymiarowy obraz, który mamy nadzieję, u każdego widza zostawi po sobie ślad.

W filmie główną rolę odgrywają dzieci z Domu Dziecka w Krasnem, które od kilku lat towarzyszą naszej drużynie.  Cieszymy się, że to właśnie oni są bohaterami tej opowieści i tworzą obraz młodszej, amatorskiej wersji Lowlanders. Dla nich Lowlandersi są bohaterami, dzieci chcą być jak ich idole. Mimo trudności, braku środków, organizują się, szkolą, podglądają, by jak najlepiej przygotować się do finałowego starcia.

Dzieci są najważniejsze. Tylko od nas zależy jaki wpływ będziemy mieli na ich przyszłość. Czy dojdą tam, gdzie chcą czy będą kontynuować czyjeś dzieło, czy może zostaną w przyszłości nowym pokoleniem Lowlandersów. By to się stało trzeba się wzajemnie zarażać pasją, pomagać i dawać motywację do działania. Duch walki czy też duch przetrwania jest tak naprawdę w każdym z nas, tylko trzeba umieć go wydobyć.

Wiele podobieństw do drużyny znaleźć można także w pokazanym w filmie stadzie żubrów. Żubr jest symbolem Lowlanders od początku istnienia, ponieważ od początku jego podobizna znajduje się w logo. Żubr jest silny, dumny, uważany za króla puszczy.  Ale mimo swoich cech musi walczyć o przetrwanie. Aby przetrwać, żubry muszą trzymać się razem, powiększać stado i dbać o młodsze pokolenie.  Siłą żubra jest stado, siłą stada jest każdy pojedynczy żubr.

Życie daje nam zarówno powody do radości, ale także do smutku.  Nie warto martwić się porażkami i rozpamiętywać to, co było. Ważne jest, by mimo przeciwności losu dążyć do wyznaczonych celów, wyzwolić ducha walki, czerpiąc z życia jak najwięcej – to jest właśnie przekaz, który przynoszą dzieci w ostatniej scenie filmu

Film nawiązuje do wydarzeń z ubiegłego sezonu, kiedy to w półfinałowym meczu, Lowlanders Białystok przegrali z Seahawks Gdynia. Pierwsza akcja meczu zakończyła się zdobyciem punktów przez białostoczan, niestety, niesłuszną decyzją sędziów zostały one nieuznane. Był to początek końca marzeń o finale.

Dobrze jest znaleźć w sobie odrobinę dziecka i czerpać  przyjemność z każdej chwili spędzonej na boisku. Być jak dziecko? Dlaczego? Dziecko w każdej sytuacji potrafi się bawić i cieszyć z tego co ma. Tylko tyle i aż tyle.

 

Zdjęcia z planu zdjęciowego wykonał Bartosz Warzecha:

Nie byłoby filmu gdyby nie osoby, wymienione poniżej. Dziękujemy!

Wystąpili:

Dzieci z Domu Dziecka w Krasnem:
Andżelika
Krzysio
Kuba
Mateusz
Ołówek
Piotr
Piotruś
Wiktoria
Wojtuś

Lowlanders Białystok

Trener drużyny Lowlanders:
John Douglas Harper

Pan od pogody:
Rogers Cole Wilson

Reporterka:
Agnieszka Sobolewska

Reżyseria:
Pan Krzysio i Pan Radek
Keeleefilms.com

Zdjęcia:
Krzysztof Kiziewicz
Radovan Lee

Montaż:
Radovan Lee

konsultacja merytoryczna:
Cezary Chwicewski

Animacje:
Sylwester Łukaszuk
Sebastian Łukaszuk
Kee zoo p.s.m.

Koncept potworów:
Nicponim
Ogryz69
Sebastian Łukaszuk

Kostiumy:
Gosia Wosik

Scenografia:
Sylwester Łukaszuk

Kolorkorekcja:
Radovan Lee

Asystent:
Maciej Zalewski

Fotografie:
Bartek Warzecha

Dron:
Marcin Iłendo

Muzyka:
Adrian Jakuć-Łukaszewicz

Tekst piosenki (część komunikatywna):
MC Cezarion

Tekst piosenki (la la la):
Adrian Jakuć-Łukaszewicz

Tekst off:
Anna Andraka

Dźwięk:
Szymon „esdwa” Kubas

Narracja VHS:
Andrzej Bajguz

Tłumaczenie tytułu filmu:
Michałek Chwicewski-Maksimowicz

make up dziennikarki:
Marta “Zuza” Lewkowska

stylizacja dziennikarki:
Julita Oleńska-Karwowska

kierowca Piotrusia:
Małolat

Gołdapski Katering:
Stefan Pawłowski

W filmie wykorzystano fragmenty z wiadomości telewizji “Jard” o futbolu amerykańskim
Fragmenty meczu Primacol Lowlanders z Seahawks Gdynia z dnia 10.06.2017
archiwum telewizji Xciny TV

specjalne podziękowania:
Anetka z psem Lolą
Studio Wasabi za użyczenie sprzętu
syn Maniusia za światełko
Michał Obrycki za udostępnienie sprzętu do sfilmowania księżyca
Białostocki Teatr Lalek za udostępnienie sceny
„Andrzej”s warsztat” (Garaż u Andrzeja) i jego pracowników Radka i Krzyśka
Pan Mirek od Melexa oraz Zarząd Stadionu Miejskiego

Partnerzy:

Primacol
Wschodzący Białystok
Miły Burger

 

Kontakt dla mediów:
Piotr Morko – Prezes Zarządu
502488228
p.morko@lowlanders.pl

Film „Podlaskie łobuzy” to kolejna produkcja o drużynie Lowlanders Białystok zrealizowana przez duet filmowców Krzysztofa Kiziewicza i Radovana Lee. Ich pierwszy obraz o Lowlandersach „Primacol Lowlanders. The Urban Tribe”odbił się szerokim echem w ogólnopolskich mediach i uzyskał pięć prestiżowych nagród Klubu Twórców Reklamy.