Turniej finałowy JLFA już 10-11 listopada!

Już w najbliższy weekend, 10-11 listopada na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się turniej finałowy rozgrywek JLFA, w którym cztery najlepsze kluby po sezonie zasadniczym walczyć będą o juniorskie mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim.

Po raz drugi w tym roku tytuł mistrza Polski zostanie nadany na Stadionie Olimpijskim. 21 lipca puchar wznosili na nim futboliści Lowlanders Białystok, którzy w Polish Bowl XIII pokonali po zaciętym starciu 14:13 Panthers Wrocław. 11 listopada natomiast wyłonimy najlepszą w Polsce drużynę rozgrywek JLFA.

Będzie to pierwszy turniej finałowy juniorów organizowany przez Ligę Futbolu Amerykańskiego. Rywalizacja odbywa się w formule dziewięcioosobowej. O juniorskie mistrzostwo Polski walczyło w tym sezonie dziewięć klubów, podzielonych na trzy grupy. Do turnieju finałowego awansowali ich zwycięzcy, a także zespół z najlepszym bilansem, który zajął w swojej grupie drugie miejsce. Drużyną tą okazali się Angels Toruń, natomiast pierwsze miejsca w swoich dywizjach zajęli Lowlanders Białystok, Panthers Wrocław i Bielawa Owls. Ci ostatni to ubiegłoroczni mistrzowie juniorów w formule ośmioosobowej, dlatego nie bez powodu są uznawani przez kibiców za jednego z głównych faworytów do wywalczenia złota. Sowy potwierdziły to zresztą w sezonie zasadniczym, który zakończyli z najlepszym bilansem punktowym, co pozwoliło im trafić w półfinale na teoretycznie łatwiejszego przeciwnika, jakim są toruńskie Anioły. Starcie to zaplanowane jest na sobotę, 10 listopada o godzinie 12:00. O 16:00 będziemy mieli natomiast nie mniej ciekawą rywalizację, która będzie małą powtórką z Polish Bowl XIII, bowiem juniorzy Panthers Wrocław zmierzą się z Lowlanders Białystok i staną przed szansą zrewanżowania się Ludziom z Nizin za porażkę ich starszych kolegów w lipcowym finale LFA1.

Jak ma to miejsce przy każdym wydarzeniu futbolowym, również w związku z turniejem finałowym JLFA, przed Stadionem Olimpijskim zostanie zorganizowana strefa gastronomiczna, a kibice którzy zdecydują się wybrać na co najmniej jedno spotkanie rywalizacji juniorskiej będą mogli liczyć na pokazy cheerleaderek z grupy Fit Art Dance, konkursy w przerwach oraz dużą dawkę muzyki serwowaną przez profesjonalnego DJ-a.

Termin turnieju finałowego o juniorskie mistrzostwo Polski nie jest przypadkowy. Cały tegoroczny sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego miał niezwykle patriotyczny charakter w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę – przed meczami wspólnie śpiewany był „Mazurek Dąbrowskiego”, a patronat nad wydarzeniami organizowanymi przez LFA objął Program Wieloletni „Niepodległa”. Szczególny wymiar będzie miał 11 listopada nie tylko mecz finałowy zaplanowany na godzinę 16:00, który wyłoni nam nowego juniorskiego mistrza Polski. Wyjątkowy będzie również pojedynek o brązowy medal. Liga Futbolu Amerykańskiego dołącza bowiem do akcji „Niepodległa do Hymnu” – inicjatywy, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00. Tuż po tym zabrzmi pierwszy gwizdek meczu o trzecie miejsce rozgrywek JLFA. Turniej zostanie zwieńczony meczem finałowym, który oficjalnie zakończy zmagania w Lidze Futbolu Amerykańskiego w roku 2018. Jest to zatem ostatnia okazja, by na żywo oglądać rywalizację czołowych drużyn futbolowych w naszym kraju.

Przed stadionem będą sprzedawane cegiełki w cenie 10 złotych, z których dochód zostanie przeznaczony na rozwój futbolu amerykańskiego w Polsce. Posiadacze cegiełek wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na turniej finałowy JLFA, który zapewni dawkę sportowych emocji, da okazję do spędzenia wolnego czasu w rodzinnej atmosferze, jak również pozwoli wspólnie świętować na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Link do wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Mariusz Kańkowski
Biuro Prasowe LFA

Grafika: Lunatic Agency