Znamy skład meczu finałowego JLFA! Panthers Wrocław powalczą o juniorskie mistrzostwo Polski

Juniorzy Panthers Wrocław wzięli srogi rewanż za porażkę swoich starszych kolegów w meczu finałowym LFA1. Na Stadionie Olimpijskim młodzi gracze z Wrocławia nie dali większych szans ekipie Lowlanders Białystok, pokonując ich 40:0, co sprawiło że jutro o godzinie 16:00 wrocławianie podejmą Bielawa Owls w pojedynku o mistrzostwo Polski juniorów.

Do każdego meczu podchodzimy tak samo – zwracając uwagę na każdy detal, który może zaważyć o zwycięstwie. Mieliśmy dużo czasu, żeby się przygotować, co pomogło nam w korekcie błędów z sezonu zasadniczego i wprowadzeniu nowych wariantów. Podchodzimy z szacunkiem do przeciwnika, ale więcej czasu spędzamy na analizie i grze naszych zawodników. Cieszymy się, że będziemy mogli zagrać na swoim stadionie przed własną publicznością, ponieważ możemy liczyć na liczny i głośny doping Panthers Nation. Tacy kibice są dla nas ogromnym atutem – zapowiadał przed półfinałem Jakub Samel, trener główny juniorów Panthers Wrocław.

– Nie czujemy dodatkowej presji, skupiamy się na swoim futbolu i dążeniu do perfekcji, a nie na tym z kim gramy. Pierwszy mecz to daleka przeszłość i jestem dumny z chłopaków jaki progres zrobili. Oceniam ich szanse jak zwykle wysoko i bardzo w nich wierzę – pozytywnie patrzył w przyszłość opiekun młodych graczy z Białegostoku, Tomasz Żukowski.

Jego nadzieje dość szybko zweryfikowała jednak boiskowa rzeczywistość. W pierwszej kwarcie Panthers Wrocław wyszli na prowadzenie za sprawą 8-jardowego biegu w pole punktowe autorstwa Grzegorza Pająka. Udało im się również podwyższyć za dwa „oczka”. Po zmianie stron touchdown zanotował Franciszek Gładki, a na 20:0 podwyższył po 30-jardowej akcji podaniowej Paweł Łyszczarz i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W trzeciej kwarcie krótki bieg Nikodema Kałwy podwyższył prowadzenie futbolistów z Wrocławia. Ostatnia część meczu przyniosła kolejne dwa touchdowny na konto juniorów Panthers Wrocław. Najpierw w polu punktowym zameldował się po 35-jardowym biegu Mateusz Wojakiewicz, który ustalił również końcowy rezultat na 40:0, ponownie notując przyłożenie po akcji biegowej.

Panthers Wrocław o juniorskie mistrzostwo Polski zmierzą się w niedzielę, 11 listopada o 16:00. Cztery godziny wcześniej będziemy świadkami starcia o brązowy medal pomiędzy Angels Toruń a Lowlanders Białystok.

Mariusz Kańkowski
Biuro Prasowe LFA

Foto: Kamil Ptaszkiewicz