Święci Częstochowa odwiedzili Ośrodek Wychowawczy i Szpitalny Oddział Dziecięcy

Święci Częstochowa z okazji Mikołajek postanowili odwiedzić swoich najmłodszych fanów by w miarę możliwości umilić im ten magiczny świąteczny czas. W środę – 5 grudnia, złożyli wizytę w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym dla Chłopców im. Św. Jana de La Salle w Częstochowie. Natomiast w sobotę – 8 grudnia zawędrowali na Oddział Dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Z wizytą w obu placówkach udała się pięcioosobowa delegacja częstochowskiego klubu. W jej skład weszli: Prezes Świętych – Paweł Jaszczyk, członek sztabu trenerskiego – Patryk Świtek, zawodnik obrony – Karol Osowski, zawodnik ataku Rafał Puszek oraz ich managerka Agnieszka Szelecka. Delegacja wręczyła podopiecznym Ośrodka oraz chorym dzieciom w Szpitalu drobne świąteczne upominki – znalazło się zarówno coś słodkiego, jak i do zabawy. Poza tym, oczywiście każdy dostał gadżety z logiem Świętych.

– Na taką formę pomocy przed świętami zdecydowaliśmy się, gdy na jednym z naszych ostatnich meczów pojawiły się dzieci z domu dziecka – tłumaczy Prezes Paweł Jaszczyk – Zauważyliśmy wtedy jak wiele frajdy daje im futbol amerykański, widzieliśmy jak lgną do ludzi i jak wiele uwagi potrzebują. Postanowiliśmy wtedy, że w miarę możliwości będziemy odwiedzać potrzebujących, zwłaszcza w okresie świąt – dodaje.

Zawodnicy w trakcie odwiedzin mieli na sobie klubowe stroje. Pokazywali dzieciakom jak odpowiednio trzymać, rzucać i łapać piłkę. Odpowiadali także na wiele pytań dotyczących skomplikowanego sprzętu niezbędnego do gry oraz zrobili z dziećmi ogrom zdjęć (fotorelacja poniżej). Święci obiecują, że na tych  wizytach się nie zakończy! Zaprosili także najmłodszych na kolejne mecze w nowym sezonie.
Agnieszka Szelecka