Zmiany na zapleczu elity – Armada i Hammers zagrają w LFA2!

W listopadzie ogłosiliśmy skład przyszłorocznych rozgrywek LFA2, jednak przez ostatni miesiąc wiele się zmieniło. Decyzją klubów do gry w drugiej lidze dopuszczeni zostali Armada Szczecin oraz Hammers Łaziska Górne, zwiększając tym samym liczbę drużyn w LFA2 do dziesięciu.

Armada Szczecin to najmłodszy klub futbolu amerykańskiego w naszym kraju, powstały w wyniku fuzji Husarii i Cougars. Szczecińskie Kuguary pokazały w tegorocznych rozgrywkach LFA9, że organizacyjnie stoją na wysokim poziomie, a dzięki wzmocnieniu swojej siły w aspekcie sportowym za sprawą połączenia z Husarią, nic nie stało na przeszkodzie, by bez obaw przystąpić do rywalizacji na drugim poziomie rozgrywkowym – Nie bez znaczenia była tutaj reakcja ligi na naszą wspólna inicjatywę. Otwartość w kontekście naszych występów w LFA2 sprawiła, że nie mieliśmy w sumie żadnych poważniejszych dyskusji wewnętrznych w kwestii tego, w jakiej lidze wystąpi Armada Szczecin – mówi Tomasz Leszczyński, którego więcej wypowiedzi na temat nowego klubu na futbolowej mapie Polski można przeczytać klikając TUTAJ. Armada uzupełni zatem skład grupy zachodniej, gdzie wystąpią również Angels Toruń, Białe Lwy Gdańsk, Jaguars Kąty Wrocławskie oraz Miners Wałbrzych.

Absolutną nowością w Lidze Futbolu Amerykańskiego będzie natomiast klub z Łazisk Górnych. Hammers w tym roku nie zdołali awansować do fazy play-off w Toplidze przez gorszy bilans punktowy od Zagłębie Steelers. Oba te zespoły rozgrywki grupowe zakończyły z bilansem 3-3. Teraz ekipa ze Śląska zmienia ligę, gdzie czeka ich zupełnie nowe wyzwanie, które oceni realną pozycję Młotów na polskiej arenie futbolu amerykańskiego – Decyzja była trudna, jak pewnie dla większości drużyn. Większość się boi nowych rzeczy i tak samo było u nas, ale podjęliśmy decyzję całym zarządem i w przyszłym sezonie mamy zaszczyt zagrać w LFA. Mamy ciężka grupę, ponieważ wszystkie drużyny są bardzo doświadczone, ale przygotowania idą dobrze i mam nadzieję, iż nie jesteśmy bez szans. Na pewno damy z siebie wszystko! – zapowiada Aksel Kocyła, członek zarządu Hammers Łaziska Górne. Młoty w grupie wschodniej trafiły na Silesia Rebels, Tytanów Lublin, Rzeszów Rockets i Przemyśl Bears.

Witamy oba kluby w LFA2 i życzymy powodzenia w nowym sezonie Ligi Futbolu Amerykańskiego!

Mariusz Kańkowski
Biuro Prasowe LFA