Liga Futbolu Amerykańskiego gra razem z WOŚP

Dzisiaj odbywa się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wyjątkowe wydarzenie wspiera nie tylko Liga Futbolu Amerykańskiego, która wystawiła na licytację pamiątki z Polish Bowl XIII, ale także kluby występujące w LFA. Postanowiliśmy przyjrzeć się działaniom naszych drużyn na rzecz WOŚP.

Do jutra do godziny 21:30 można jeszcze licytować piłkę Wilson GST 1003 NCAA, którą rozgrywany był ubiegłoroczny finał Ligi Futbolu Amerykańskiego z autografami naszych ambasadorów (Maciej Zieliński, Waldemar Kasta i Deante Battle) oraz medale mistrza i wicemistrza Polski. Autentyczność pamiątek potwierdzona jest dołączonym certyfikatem. Do aukcji można przejść klikając TUTAJ.


Wiele drużyn występujących w LFA włączyło się do akcji zbierania pieniędzy, które w tym roku zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jednym z takich klubów są mistrzowie Polski, których można spotkać dzisiaj na ulicach Białegostoku, a także można było zobaczyć podczas transmisji na żywo w stacji TVN.

Wiele ciekawych akcji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się w Trójmieście, gdzie aktywni są Seahawks Gdynia i Białe Lwy Gdańsk. Trzykrotni mistrzowie Polski nie tylko zbierali datki do puszek WOŚP, ale także przekazali na aukcję koszulkę meczową z autografami wszystkich zawodników, która została zlicytowana dzisiaj w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Beniaminek LFA2 wziął natomiast już wczoraj udział w akcji wiosłowania dla WOŚP, a dzisiaj także ich reprezentantów mogliśmy spotkać z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do akcji wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy włączyli się także zawodnicy Warsaw Mets, Armady Szczecin, Tytanów Lublin i Armii Poznań. Wielkopolanie przy okazji zaprezentowali stroje, w których grać będą w tegorocznym sezonie LFA1.


Nasze kluby postanowiły także wystawić ciekawe przedmioty na aukcjach internetowych, z których cały dochód zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na tym polu szczególnie wyróżnia się Wataha Zielona Góra. Beniaminek w futbolowej elicie wystawił do zlicytowania medal za wicemistrzostwo LFA2 (link TUTAJ), wyjazd dla dwóch osób razem z drużyną na mecz z Panthers Wrocław (LINK) oraz profesjonalny trening z nowym amerykańskim head coachem zielonogórzan, Michaelem Scholarsem (LINK). Jaguars Kąty Wrocławskie wsparli natomiast WOŚP zimową czapką klubu, którą można wylicytować klikając TUTAJ. WENGLORZ AZS UWM Olsztyn Lakers dwa pakiety nagród dla swoich kibiców przygotowane we współpracy ze sponsorami i partnerami klubu, wylicytowali na swoim facebookowym profilu. Jeziorowcy przyłączyli się również do akcji wspólnego morsowania w jeziorze Ukiel na rzecz WOŚP. Reprezentanci Towers Opole wzięli natomiast udział w biegu „Policz się z cukrzycą”.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia, na których kluby grające w LFA pokazują swoje wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
Mariusz Kańkowski
Biuro Prasowe LFA