Mustangs Płock – witamy w LFA!

Z ogromną radością prezentujemy kolejny nowy w szeregach Ligi Futbolu Amerykańskiego klub. Mustangs Płock już w tym roku przystąpią do rywalizacji w Lidze Rozwojowej LFA9.

Płocczanie to już czwarty klub, który zamienił PLFA na Ligę Futbolu Amerykańskiego (a praktycznie piąty, ponieważ większość graczy Zagłębie Steelers wystąpi w tym roku w barwach Silesia Rebels). Kozły Poznań i Husaria Szczecin zdecydowały się na fuzje odpowiednio z Patriotami i Cougars, natomiast Hammers Łaziska Górne zobaczymy w tym roku na szczeblu LFA2. Co ciekawe, płockie Mustangi rywalizowały w minionym sezonie w fazie grupowej Topligi właśnie z Hammers, odnosząc w starciach z Młotami dwa pewne zwycięstwa. Grupę południową udało im się wygrać z bilansem 6-0, lecz grę zakończyli już na początku play-offów, przegrywając z Husarią w meczu o dziką kartę. W tegorocznej kampanii Mustangs zobaczymy jednak w Lidze Rozwojowej – Sezon 2019 mamy zamiar poświęcić na przebudowę drużyny pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Duży nacisk kładziemy na pozyskiwanie zawodników. Po poprzednim sezonie straciliśmy bardzo dużo graczy, którzy zmuszeni byli wyjechać na studia. Dlatego budujemy nowy skład – wyjaśnia Paweł Kęsy, menadżer Mustangs Płock.

Dla ekipy z województwa mazowieckiego zmiana ligi wcale nie była trudną decyzją – Zdecydowaliśmy się na Ligę Futbolu Amerykańskiego, ponieważ PLFA to jedna wielka niewiadoma. Pod względem organizacyjnym granie w lidze, która ma niepewną i mało stabilną sytuację nie ma sensu. Decyzję o zmianie podjęli sami zawodnicy. Ja od początku twierdziłem, że dwie ligi w amatorskim sporcie nie mają kompletnie sensu. Patrząc na poprzedni sezon, rozgrywki LFA pod względem medialnym, jak i organizacyjnym wypadły bardzo dobrze, więc ten rok może być tylko lepszy – ocenia Paweł Kęsy.

Do startu LFA9 jeszcze około pół roku, jednak Mustangs już przygotowują się do premierowego sezonu w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Sezon futbolowy w naszym kraju rozpocznie się natomiast 23 marca, kiedy to do rywalizacji przystąpią zawodnicy grający o mistrzostwo Polski – na szczeblu LFA1.