Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki partnerem LFA!

Z dumą ogłaszamy wyjątkowego partnera Ligi Futbolu Amerykańskiego – w tym roku rozpoczynamy współpracę z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki. LFA została oficjalnie częścią projektu Sports UP.

Inicjatywa Sports UP (U – USA oraz P – Polska) to projekt ambasady, którego celem jest zacieśnianie stosunków pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską poprzez promocję sportu, w szczególności sportów amerykańskich. Wydarzenia sportowe to fantastyczny sposób na zwiększenie dialogu między Polakami i Amerykanami, a także okazja do większego wzajemnego zrozumienia kulturowego między naszymi dwoma narodami.

Sport to wspaniały sposób na stworzenie okazji do dialogu i nauki ważnych wartości, takich jak przywództwo, praca zespołowa, odpowiedzialność, integracja i tolerancja. Promuje również zdrowy styl życia. Sport łączy nasze narody, przyciągając nasze wspólnoty, wzmacniając więzi i celebrując wspólne ideały. W czasach bardzo upolitycznionych debat, sport oferuje schronienie, w którym ludzie mogą odłożyć na bok swoje różnice i spotkać się na polu gry. Polska i Stany Zjednoczone mają bliskie więzi historyczne, a sport jest świetnym sposobem na ożywienie tej relacji dla nowego pokolenia.

Niebawem będziemy na pewno informować szczegółowo wspólnych inicjatywach Ligi Futbolu Amerykańskiego oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki planowanych na rok 2019.