Młodzi polscy wojownicy zagrają dziś w prestiżowym pojedynku

W niedzielę, 24 listopada w Wiedniu odbędzie się wyjątkowe starcie, w którym reprezentacja złożona z czołowych juniorów z całej Europy podejmie kadrę Austrii U-18. W pojedynku tym wystąpi aż 7 Polaków, reprezentujących trzy kluby LFA.

Dotychczas projekt Europe Warriors kibice mogli kojarzyć przede wszystkim z wydarzeń organizowanych w Meksyku, gdzie w ubiegłych latach prezentowali się choćby Szymon Adamczyk, czy Tobiasz Witalis. W tegorocznym juniorskim wydarzeniu polska reprezentacja będzie liczna jak nigdy przedtem, także z uwagi na fakt, iż mecz, a także zgrupowanie je poprzedzające odbywają się na Starym Kontynencie. Cała niedziela będzie należała do juniorów, a austriacka kadra zaprezentuje się w trzech kategoriach wiekowych. 24 listopada podczas Next Generation Bowl VII najpierw o godzinie 10:00 kibice mogli być świadkiem „U-13 All Star Game”, natomiast najbardziej interesująca polskich fanów potyczka rozpocznie się o 13:00. Dzień zakończy potyczka austriackiej kadry U-15 z ekipą z Węgier.

Najwięcej swoich przedstawicieli z naszego kraju wysłali do Wiednia Panthers Wrocław – młodych Panter w składzie europejskich wojowników będzie aż pięciu. Są to linebacker Tomasz Kiszka, wide receiver Paweł Łyszczarz, rozgrywający Mateusz Wojakiewicz, defensywny liniowy Cezary Brzezicha oraz ofensywny liniowy Kajetan Korżyński. Towers Opole reprezentować będzie natomiast defensive back Jan Chmiel, a Bielawa Owls mają swojego przedstawiciela w postaci biegacza, Dawida Brzozowskiego, który w tym sezonie zachwycał nie tylko w ekipie juniorów, ale także na poziomie LFA9, w finale tych rozgrywek otrzymując tytuł MVP meczu. Warto dodać, że pierwotnie naszych rodaków w Austrii miało stawić się ośmiu, jednak Maksymilian Minde – ofensywny liniowy Towers Opole doznał kontuzji, która wyeliminowała go z udziału w dzisiejszym starciu.

W elitarnym gronie, które będzie reprezentowało Europę przeciwko kadrze Austrii znajduje się ponad 50 graczy z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Turcji, Włoch, Danii, Szwajcarii i Anglii. Od 20 listopada trenowali oni pod okiem czołowych znanych w Europie szkoleniowców, a ukoronowaniem zgrupowania będzie starcie, którego pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 13:00. Całe niedzielne wydarzenie odbędzie się w efektownym wiedeńskim ośrodku Ravelin Football Zentrum.

fot. Dacia Vienna Vikings