O Lidze Futbolu Amerykańskiego

NOWY POZIOM ROZGRYWEK DZIĘKI DOŚWIADCZENIU WIODĄCYCH KLUBÓW

Szanowni Państwo,  

Liga Futbolu Amerykańskiego to nowa federacja zrzeszająca 27 wiodących klubów futbolu amerykańskiego, które wnoszą wieloletnie doświadczenie sportowe i organizacyjne.  Drużyny LFA mają w swym dorobku liczne sukcesy sportowe oraz organizacyjne (Turniej Final Four IFAF Champions League 2016, turniej futbolu  amerykańskiego podczas X Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 we Wrocławiu, międzynarodowe zgrupowanie DL camp w Krakowie).  Główne wydarzenia gromadziły tysiące kibiców, a najważniejsze mecze transmitowane były m.in. przez TVP Sport oraz Polsat Sport. Kluby LFA od lat cieszą się zaufaniem sponsorów oraz lokalnych władz, budując i rozwijając futbol amerykański w Polsce.

 

Mecze  futbolu amerykańskiego to nie tylko spektakularne sportowe emocje, lecz także pokazy cheerleadingu, występy orkiestr lub zespołów muzycznych oraz tzw. tailgating, czyli strefa piknikowa z licznymi atrakcjami, która w tym rok będzie posiadać akcenty związane  z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Ligę Futbolu Amerykańskiego  tworzą ludzie, których pasja i doświadczenie wynosi futbol amerykański na nowy, profesjonalny poziom i sprawia, że jest on najszybciej rozwijającą się dyscypliną sportową w Polsce.

Zapraszam do tworzenia historii futbolu amerykańskiego!

 

Marcin Wyszkowski

Prezes Zarządu

Liga Futbolu Amerykańskiego sp. z o.o.

marcin@ligafa.pl