Tychy Falcons J

O DRUŻYNIE

Rok założenia: 2012
Kolory: niebieski, biały
Zawodników: ok. 40
Trener główny: Michał Kołek

O drużynie juniorskiej:

Tychy Falcons po raz pierwszy wystawili zespół juniorski w roku 2012 i byli jedną z zaledwie czterech drużyn, które wystąpiły w pierwszym w historii turnieju PLFA J, który odbył się 2 września 2012. W swoim debiucie młode Sokoły przegrały z gospodarzami tamtego turnieju, Bielawa Owls 20:26. W pojedynku o brąz Falcons okazali się natomiast lepsi od „rywali zza miedzy” – Silesia Rebels, których po zaciętym starciu pokonali 20:18.

Rok później Falcons ponownie mogli sięgnąć po medal. W sezonie 2013 rozgrywki juniorskie liczyły już 14 ekip, a mimo to Sokoły i tak zdołały zanotować imponującą serię zwycięstw i swojego pierwszego pogromcę napotkali dopiero w półfinale, w którym lepsi 14:8 okazali się Warsaw Eagles. W meczu o trzecie miejsce Falcons przegrali natomiast 8:12 z Devils Wrocław i ostatecznie rozgrywki zakończyli bez zdobyczy medalowej. W sezonie 2015 tyszanie w fazie grupowej natrafili na juniorów Panthers Wrocław i Bielawa Owls, co okazało się dla nich zbyt trudnym zadaniem i w sezonie zasadniczym udało im się dwukrotnie wygrać tylko z Silesia Rebels, co nie zapewniło im wyjścia z grupy południowej.

Sezon 2015 to zwiększone zainteresowanie rozgrywkami juniorskimi przez polskie zespoły, w związku z czym do życia powołane zostały rozgrywki PLFA J-11. Ekipę juniorów Falcons oglądaliśmy zarówno w tych rozgrywkach, jak i w dotychczasowej, ośmioosobowej formule futbolu. Obie ligi młode Sokoły kończyły jednak już po fazie grupowej. W PLFA J-8 udało im się wygrać połowę z czterech meczów, natomiast w „jedenastkach” tyszanie przegrali oba starcia grupowe. W 2016 roku zespół ze Śląska ponownie skupił się tylko na rywalizacji „ósemek” co po raz kolejny zakończyło się porażkami z Panthers i Owls i brakiem awansu do play-offów. W 2017 roku Falcons powrócili do gry w PLFA J-11, kończąc fazę grupową z bilansem 1-3, nie wystawiając przy tym zespołu w PLFA J-8.

Rozgrywki w 2018 roku Falcons rozpoczęli już w nowej Lidze Futbolu Amerykańskiego, co wiązało się również ze zmianą w rywalizacji juniorskiej. Sokoły przystąpiły do premierowego sezonu JLFA w formule dziewięcioosobowej. Nie udało im się awansować do turnieju finałowego, sezon zasadniczy kończąc z jednym zwycięstwem i trzema porażkami.

SUKCESY JUNIORSKIE:
2013 – 4. miejsce w rozgrywkach PLFA J-8
2012 – brązowy medal w rozgrywkach PLFA J-8