Wilki Łódzkie

O DRUŻYNIE

Rok założenia: 2010
Kolory: czerwony, szary, czarny
Zarejestrowanych zawodników: 56
Prezes: Jarosław Kalita
Trener główny: Lonnie Hursey

O drużynie:

Wilki Łódzkie to drużyna powstała w Pabianicach, po raz pierwszy do ligi przystąpiła w sezonie 2012. Pierwszy sezon drużyna rozegrała pod nazwą Wilki Pabianice w lidze PLFA 8. Jako nowy zespół Wilki rozgrywki ośmioosobowe skończyły z bilansem 1-2 i nie udało im się awansować do turnieju finałowego, jednak zespół przeszedł sprawdzian organizacyjny, w związku z czym już rok później przystąpił do gry w PLFA II. Jako beniaminek Wilki spisały się nad wyraz dobrze i z bilansem pięciu zwycięstw i jedną porażką w sezonie zasadniczym awansowały do PLFA I.

Kolejne dwa sezony to walka o punkty w pierwszej lidze i zmiana nazwy na Wilki Łódzkie. Pierwszy sezon w PLFA I zakończył się przedostatnim miejscem w grupie wschodniej i tym samym Wilki były zmuszone bronić się przed spadkiem w meczu barażowym przeciwko drużynie Green Ducks Radom. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem łódzkiej ekipy 48:0, która już w kolejnym sezonie udowadniała na boiskach PLFA I rosnącą z sezonu na sezon formę sportową.

W sezonie 2015 Wilki nie tylko nie broniły się przed spadkiem, ale z bilansem pięciu zwycięstw i trzech porażek w grupie północnej PLFA I awansowały do półfinału, gdzie uległy późniejszemu mistrzowi PLFA I Kraków Kings. Kolejne sezony również potwierdziły, że Wilki są bardzo mocną ekipą na poziomie rozgrywek PLFA I.

W roku 2018 Wilki Łódzkie zadebiutowały na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, już pod egidą Ligi Futbolu Amerykańskiego. Premierowy sezon w LFA1 łodzianie skończyli z bilansem 1-7, co dało im utrzymanie w futbolowej elicie.

SUKCESY:
2015 – półfinał PLFA I
2013 – półfinał PLFA II